Rozmowy przy wieszaniu obrazów...

Wszystkie porady, jakie możemy spotkać o prawidłowym zawieszaniu obrazów w zdecydowanej większości dotyczą wnętrz oraz zasad aranżacji i kompozycji i tak naprawdę nie odnoszą się do obrazów...Tymczasem dobrze zawieszony obraz to obraz, którego centralny punkt kompozycji znajduje się na wysokości naszego wzroku, a w większości wypadków obrazy wieszamy za wysoko!

Wszystko przez ten „gwoździk” wbity w ścianę. Raz wbity musi tam zostać – bo ileż gwoździ można wbijać w ścianę, a nigdy nie wiadomo, może zmienimy obrazek na większy, a może coś jeszcze zmieści się pod obrazem ...

Kłopot z tym gwoździem - ani go wyjąć ani przesunąć. Mebli tez nie możemy przestawić, bo tam wisi obraz. Rozwiązaniem tego problemu mogą być szynowe systemy zawieszeń.

W eleganckiej listwie przesuwamy linki zawieszenia w dowolne miejsce i obrazy zawieszamy na dowolnej wysokości. Aranżacja ściany staje się przyjemną zabawą a nie problemem.

Mirosław Gendaj - ekspert w oprawie i aranżacji ekspozycji obrazówZachęcamy do zapoznania się z krótkim przewodnikiem prezentującym korzyści ze stosowania systemu zawieszeń. Przedstawione poniżej informacje pozwolą na:

  • określenie korzyści jakie płyną z zastosowania systemu w warunkach trudnych ścian ( ścian wykonanych z wysokiej artości materiałów) oraz w sytuacjach skomplikowanej, dizajnerskiej architektury wnętrza
  • poznanie wszystkich elementów składowych systemu oraz pełnionych przez nie funkcji
  • rozpoznanie kryteriów doboru odpowiedniego sposobu zawieszania
  • określenie odpowiedniego – kreatywnego doboru odpowiedniego systemu do tradycyjnych lub nowoczesnych projektów wnętrz
  • pokazanie jak połączyć zawieszanie obrazów z oświetleniem ekspozycji i pomieszczeń projekt oświetlenia halogen- LED

PPHU OPRAWA - Grażyna Gendaj


ul. Dubois 23
71-610 Szczecin
Telefon: 503 34 12 04
NIP: 852 040 95 50
PKO BP: 39 1240 3969 1111 0000 4236 1912


 

Zobacz tradycyjne zawieszki i haki

Mapa strony