Kazimierz Nad Wisłą Inspiruje Artystów                        

Kazimierz obmalowany na wszystkie możliwe sposoby, ale ciągle inspirujący i przyciągający zarówno twórców, jak i i odbiorców sztuki.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów związanych z Kazimierzem Dolnym Jest Marek Andała. To jest jego miejsce tu tworzy tu  ma swoja galerię - powszechnie znaną jako "Dziupla Andały", która jest dla niego wszystkim: miejscem do tworzenia, spotykania ludzi, pracownią, sypialnią i azylem. W swoich wędrówkach po Kazimierzu pozwala pójść za swoją malarską intuicją. I xxxx ?/????

Studiuje fragmenty krajobrazu, detal architektury, intymne miejsca kazimierskiej materii: stare mury, drzwi, progi, zmurszałe płoty. Zatrzymuje się przy małym fragmencie, smakuje, a później dopieszcza detale - niezmiennie kredką pastelową na czarnym papierze. Ten Kazimierz zabiera ze sobą wszędzie - można go wyczuć też w innych pracach powstałych zupełnie gdzie indziej.

                            10 limitowanych grafik w technice Giclée             

                                                          Giclee/Inkografia       

Giclée/Inkografia  - technika graficzna oparta o rygorystyczną procedurę edytorską. Przeznaczona dla druków artystycznych wykonanych metodą cyfrową na podstawie oryginału. Proces druku jest ściśle nadzorowany przez twórcę dzieła. Giclée wykonywane jest w limitowanych, małych nakładach. Każda grafika jest numerowana i sygnowana przez twórcę .Wydruki są  wykonane na specjalnym papierze dla druków artystycznych w technice "bezrastrowego" druku pigmentowego. Zastosowana technika druku, specjalistyczny papier i  atramenty oraz ścisły nadzór twórcy nad całym procesem, pozwalają uzyskać grafiki o wyjątkowej jakości i wierności z oryginałem.

                            Technika oryginału - pastel olejny               

Pastel – technika malarska i rysunkowa oraz środek rysunkowy i malarski w formie kolorowego sztyftu, służący do nanoszenia kolorowych pigmentów na podłoże. Mianem pastelu określa się także kompozycję malarską wykonaną tą techniką.[1]

Nazwa pastel pochodzi z języka włoskiego (pastello, od pasta – ciasto).

Technika pastelu zaczęła być stosowana w malarstwie europejskim w końcu XV wieku, a rozwinęła się w XVII, by w wieku XVIII zyskać szczyt popularności, szczególnie wśród portrecistów. Ponowne duże zainteresowanie tą techniką malarską datuje się na koniec XIX i początki XX wieku.

Więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pastel

                                                          Przejdź do grafik 

                                                     Grafiki powstały na podstawie oryginałów pasteli olejnych Marka Andały

Edit your caption text here

Edit your caption text here

Edit your caption text here

Edit your caption text here

Edit your caption text here

Edit your caption text here

O autorze

Marek Andała urodził się w 1957 r. w Ostrowi Mazowieckiej. Absolwent PLSP w Supraślu (1977). Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie: malarstwo w pracowniach profesorów Andrzeja Kołodziejka, Jana Popka i Ryszarda Winiarskiego oraz  grafikę w pracowni prof. Maksymiliana Snocha. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni prof. Ryszarda Lisa w 1984 r.  Marek Andała jest Członkiem ZPAP, współzałożycielem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich z siedzibą w Nowym Sączu oraz  Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, gdzie prowadzi autorską galerię sztuki „Andała”.

Marek Andała to "wirtuoz" kredki pastelowej. Obrazy wyczarowuje w swojej "Dziupli" - niewiarygodnie małej pracowni, w której mieści się tylko sztaluga i skrzynka pełna kawałków pasteli. Jest tak mała, że nie starcza miejsca nawet na krzesło, a głowa jest tak blisko papieru, że można poczuć zapach pastelowych kredek.

                              Co mówią inni o twórczości Marka Andały?

Tomasz Lubaszka - artysta malarz


"Wydaje mi się, że Marka Andałę znam od zawsze, na pewno od dwudziestu paru lat, jego zdumiewające obrazy jeszcze dłużej. Jako malarza gmerającego w technice, a raczej w technologii materii malarskiej, zawsze mnie interesowało "pastelowanie" Marka, jego warsztat. To coś zdumiewającego, jak się połapać w milionie brudnych, połamanych kawałków kredek, porozrzucanych w jakichś przegródkach? On potrafi wyczarować z nich zdawałoby się nieistniejące kolory. Frapujące jest w sztuce Marka jego "podglądanie ", jakby przez lupę, fragmentów pejzaży, zaka-Marków, bram, sieni czy kawałków ścian. Tak, Marek Andała, podglądając kawałki małego świata, maluje wielkie obrazy".

Jan Wołek - artysta

"Pastel jest jak pyłek, jak kurz. Rysowanie czymś takim to dla mnie prawdziwa męka. Z tym większym uznaniem przypatruję się pracom Marka. Codziennie przechodzi pod moim oknem na Rynek na kawę. Ilekroć go widzę, mam wrażenie, że odnajduję w Marku rodzaj osobliwego skupienia, nieustającej gotowości do przetwarzania doznań zmysłowych na przedmiot sztuki. Odkrywam to potem w jego pracach. Kazimierz kusi szeroką perspektywą - jest ładny i harmonijny. Ale Marek skupia się na tematach "molekularnych". Fragmencikach, które w zasadzie można uznać za wszechobecne, uniwersalne. Czasem z trudem uświadamiamy sobie obecność "kazimierskiego ducha". 

Marek jest egzotyczny, inny niż inni, a przy tym jest prawdziwym mistrzem warsztatu. Sam przemyka przez ten świat jakby był pastelem, pyłkiem. Cichutko, prawie bezszelestnie, z uśmiechem, zadumą. Czasem na plenerach odezwie się nieco głośniej, tak jakby chciał obudzić samego siebie.

                                  Od wydawcy

Artysta do tworzenia, oprócz talentu, potrzebuje mocy sprawczej, a ta w nieoczekiwany sposób została Markowi odebrana. Nowe, tak oczekiwane obrazy, na razie nie powstają. Aby umożliwić wejście w świat stworzony przez Marka Andałę i poznać bliżej jego twórczość, postanowiliśmy wydać limitowaną serię grafik z różnych okresów twórczości artysty.

Grafiki zostały wydane w technice Giclée, co pozwala w bardzo wierny sposób oddać oryginał. Grafiki będą spięte w teki tematyczne i sukcesywnie udostępniane dla kolekcjonerów i odbiorców sztuki. Obecnie to jedyny sposób na obcowanie z pracami Marka Andały.

Grafika wykonana w technice Giclée to nie jest zwykła reprodukcja. Każdy egzemplarz jest numerowany i sygnowany przez artystę. Limitowane wydruki artystyczne stają się wartością kolekcjonerską i inwestycyjną.

Co otrzymujesz?


WYJĄTKOWE DZIEŁO SZTUKI

Wysokiej klasy unikatową grafikę wykonaną w technice Giclée na podstawie pasteli jednego z najważniejszych twórców w tej technice malarskiej.

INWESTYCJA W DOBREJ CENIE

Mały, limitowany nakład Giclée powoduje, że wartość tak wydanych grafik szybko wzrasta i stanowi duży walor kolekcjonerski i inwestycyjny.

POMYSŁ NA PREZENT

Unikatowe dzieło sztuki o wysokich walorach dekoracyjnych do eksponowania w domach, mieszkaniach, biurach czy urzędach. To może być również świetny pomysł na prezent promujący nasz region w bardzo atrakcyjnej cenie.

Gwarancja Satysfakcji 100%

Jak kupić grafikę?

  • Kliknij w wybraną grafikę powyżej i przejdź do strony sprzedażowej
  • Jesteś w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą? Koniecznie odwiedź galerię "Andała" Lubelska    
  • Skontaktuj się z wydawcą: galeria111@gmail.com 

100%

Grafikę otrzymasz w bezpiecznej tubie transportowej. UWAŻAJ przy rozpakowaniu, aby nie uszkodzić grafiki oraz nie zagiąć papieru. Jeżeli grafika nie spełni Twoich oczekiwań, to możesz odesłać nam ją z powrotem bez konieczności podawania przyczyny. Po otrzymaniu grafiki w nienaruszonym stanie, zwrócimy wpłatę na Twoje konto.