Inkografia/Giclée

Technika graficzna oparta o rygorystyczną procedurę edytorską. Przeznaczona dla druków artystycznych wykonanych metodą cyfrową na podstawie oryginału. Proces druku jest ściśle nadzorowany przez twórcę dzieła. Giclée wykonywane jest w limitowanych, małych nakładach. Każda grafika jest numerowana i sygnowana przez twórcę. Wydruki są wykonywane na specjalnych papierach dla druków artystycznych w technice "bezrastrowego" druku pigmentowego. Zastosowana technika druku, specjalistyczny papier i atramenty oraz ścisły nadzór twórcy nad całym procesem, pozwalają uzyskać grafiki o wyjątkowej jakości i trwałości
będących często przedmiotem zakupów kolekcjonerskich i obrotu aukcyjnego.


10 limitowanych grafik z cyklu "Port i Rzeka .

Teka nr 1 - Maciej Woltman

Technika oryginału-tempera jajowa

 Teka Nr 1. zawiera dziesięć wyjątkowych grafik z cyklu "Szczecin - Port i Rzeka" powstały w technice Giclée na podstawie obrazów autorstwa znanego szczecińskiego artysty - Macieja Woltmana. jednego z najważniejszych twórców związanych ze Szczecinem, który w swoich pracach często zwraca uwagę na wodny charakter miasta.

7 limitowanych grafik z cyklu "Port i Rzeka .

Teka nr 2 - Marek Andała

Technika oryginału-pastel olejny

Druga seria grafik z cyklu "Szczecin Port i Rzeka" powstała na podstawie prac wykonanych techniką pastelu olejnego Marka Andały - malarza żyjącego i tworzącego w Kazimierzu nad Wisłą.