Teatr Polski w SzczecinieTeatr Polski w Szczecinie - największy teatr sceniczny w Polsce

Po modernizacji i rozbudowie Teatr Polski w Szczecinie jest jednym z największych i najnowocześniejszych teatrów w Polsce. Liczby mówią same za siebie: 10 kondygnacji, 17 metrów wysokości, ponad 4500 m2, 5 sal scenicznych i ponad 1500 miejsc dla publiczności.

Całe wnętrze utrzymane jest w charakterystycznej czerwieni.
Hol przy scenie głównej pełni funkcję galerii, w której prezentowane są wystawy czasowe.

Aby umożliwić profesjonalną ekspozycję dzieł sztuki, wykorzystaliśmy system zawieszeń STAS, a konkretnie szynę Crown w kolorze czarnym wraz ze stalowymi linkami w czarnym oplocie.


System zawieszania i oświetlenie w kolorze czarnym znakomicie harmonizują z czerwienią całego wnętrza.

"Historyczny Plakat Teatralny" ze zbiorów muzeum we Lwowie to temat pierwszej wystawy czasowej w Teatrze Polskim w Szczecinie.

Inwestycja objęła również przebudowę historycznego budynku Teatru, który powstał w 1929 r. w stylu modernistycznym. Zachowane zostały elementy historyczne Dużej Sceny (obecnie Scena im. Jana Banuchy – sala konferencyjna o powierzchni 319 m²). W odnowionym holu historycznej części teatru umieszczono wystawę stałą poświęconą 75-leciu istnienia teatru.

Ponad 200 fotografii oprawiliśmy w specjalnie zaprojektowane ramy - zużyliśmy w tym celu ponad 600 metrów listwy ramiarskiej.
Stosując autorską metodę precyzyjnie zainstalowaliśmy na ścianach ok. 30 kompozycji.Program partnerski B2B

Sprawdź, dlaczego warto nawiązać z nami stałą współpracę 


70-610 Szczecin, Dubois 23

+48 503 34 12 04

biuro@oprawa.com.pl