Z naszych rozwiązań skorzystało już ponad 3000 klientów.

 Zawiesiliśmy ponad

100 000 obiektów 

O nas

Firma OPRAWA istnieje od blisko 30 lat. Od 1993 roku dostarczamy naszym Klientom materiały i elementy do ekspozycji dekoracji i prac artystycznych we wszelkiego rodzaju przestrzeniach wewnętrznych, na każdym etapie wykończenia i wyposażania obiektu.

Współpracujemy z projektantami, wykonawcami, a także właścicielami i administratorami obiektów. Nasze rozwiązania są przeznaczone dla instytucji publicznych, obiektów kultury, hoteli, klubów, lokali i przestrzeni prywatnych. Wieloletnie doświadczenie w tak specjalistycznej branży pozwala nam oferować najlepsze dostępne materiały wiodących światowych producentów.

Nasza firma ma trzy działy: Techniki Zawieszania, Studio Oprawy Obrazów i Galerię Sztuki. Wieloletnie doświadczenie w każdej z tych dziedzin pozwala nam oferować przedsiębiorcom oraz klientom indywidualnym usługi idealnie dopasowane do ich potrzeb.

Naszym podstawowym produktem są szynowo-linkowe systemy zawieszeń światowego lidera w tej branży - holenderskiej firmy STAS. Podejmujemy się również opracowania niestandardowych projektów zawieszania dla nietypowych obiektów kubaturowych.

Oferowane przez nas rozwiązania można spotkać na terenie całej Polski: w muzeach, galeriach, bibliotekach, szkołach, hotelach, biurach oraz oczywiście w domach i mieszkaniach prywatnych. Stały kontakt z naszymi partnerami zapewnia Klientom płynną obsługę gwarancyjną i pozagwarancyjną wszystkich akcesoriów oraz ich ciągłą dostawę.

Szynowo-linkowe systemy zawieszania

Ściana to najważniejszy element aranżacji wnętrza, gdyż umożliwia ekspozycję zarówno dekoracji, jak i innych elementów graficznych, informacyjnych czy reklamowych.

Projektanci wnętrz, podążając za oczekiwaniami klientów, przygotowują indywidualne i skomplikowane projekty z użyciem drogich i bardzo zróżnicowanych materiałów wykończenia ścian (ceramika, łupki, beton architektoniczny, drewno, szkło itp.). Istotnym elementem aranżacji wnętrza są dekoracje ścian, ale zazwyczaj nie jest wskazywany sposób ich zawieszenia. To duży problem, którym obarczony zostaje klient. 

Rozwiązaniem w tej sytuacji są systemy zawieszania, bo pozwalają bez ryzyka uszkodzenia i zabrudzenia ścian wieszać dowolny element dekoracyjny w każdych warunkach architektonicznych.

                   Korzyści ze stosowania systemów zawieszania:

  • pełne wykorzystanie potencjału ścian do swobodnej aranżacji obiektów dekoracyjnych i informacyjnych
  • możliwość montażu na każdym etapie realizacji projektu (w obiektach całkowicie wykończonych, nowych, remontowanych czy modernizowanych)
  • Możliwość zastosowania dla każdego rodzaju ścian
  • Możliwość instalowania do zakrzywionych ścian (łuki wewnętrzne i zewnętrzne)
  • Możliwość instalacji do sufitów i witryn
  • Możliwość wieszania obiektów w wolnej przestrzeni z zastosowaniem systemów linkowych z napinaczami linek
  • Rozwiązanie problemu "trudnych" ścian; są to ściany o dużej wartości materiałowej czy historycznej, które trudno reperować lub których naprawa byłaby zbyt kosztowna oraz ściany, które zwyczajnie nie nadają się do wbijania w nie gwoździ (wyłożonych panelami z drogiego i ekskluzywnie drewna kamieniem lub ze ścianami pokrytymi wyrafinowaną techniką artystycznych farb woskowych)

                   Dodatkowe korzyści

Swoboda aranżacji

Dzięki zastosowaniu systemu zawieszeń możemy dynamicznie podejść nie tylko do aranżacji samej ściany, ale również pomieszczenia. Pozwala on w bardzo elastyczny sposób przemieszczać, grupować, dodawać i zdejmować elementy ze ściany w zależności od ustawienia i funkcji pozostałego wyposażenia biura czy mieszkania. Ta cecha systemu jest szczególnie przydatna przy aranżacji i zmianie ekspozycji w salonach handlowych (np. sezonowa zmiana kolekcji, aranżacja stoisk targowych itp.)

Redukcja kosztów

Realizacja projektów z użyciem systemów zawieszeń pozwala na wyeliminowanie uszkodzeń ścian (w porównaniu do tradycyjnego stosowanego sposobu wieszania obiektów bezpośrednio do ściany za pomocą gwoździ). Zapewnienie ochrony ścian przed uszkodzeniami i zabrudzeniami sprawia, że koszty utrzymania obiektu są niższe.

 

Ochrona środowiska

Systemy zawieszeń pozwalają na swobodną zmianę ekspozycji w dowolnym momencie, co pozwala uniknąć każdorazowo odnawiania i malowania ściany farbami. Dodatkowo szyny są wykonane z aluminium, które może zostać wielokrotnie poddane procesowi recyklingu. 

Katalog produktowy firmy STAS

Firma STAS jest cenionym producentem systemów zawieszeń. Wiele z oferowanych przez nią rozwiązań zostało opatentowanych i zdobywało nagrody w międzynarodowych konkursach. Innowacyjność i niezwykle wysoka jakość sprawiły, że jej produkty są stosowane w najbardziej prestiżowych muzeach, hotelach, biurowcach oraz instytucjach kultury na całym świecie. Od 1995 roku w systemie STAS zostało zawieszonych blisko 8,5 mln dzieł sztuki.


Zapraszamy do kontaktu!

PPHU OPRAWA - Grażyna Gendaj
ul. Dubois 23, 71-610 Szczecin
503 34 12 04, 513 454 798
biuro@oprawa.com.pl
NIP: 852 040 95 50
PKO BP: 39 1240 3969 1111 0000 4236 1912